Haber

Yüzmede Gençler İl Birinciliği Müsabakaları Trabzon’da Yapıldı

Yüzmede Gençler İl Şampiyonası (AB) müsabakaları Trabzon’da yapıldı.

gençlik ve Sporİl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul sporları etkinlik programı kapsamında Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzunda düzenlenen yarışmaya 100’den fazla sporcu katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, 50 metre kelebek, 50 metre sırtüstü, 50 metre serbest, 50 metre kurbağalama ve 100 metre serbestte dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgelerini takdim etti.

Arıcıoğlu, gençlerin okul dışında kalan boş zamanlarını en verimli şekilde değerlendirebilmeleri ve sağlıklı bir gelecek inşa edebilmeleri için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

“Gençlerimizin hayatlarına değer katacak yeni yetkinlikler kazanabilmeleri için okul sporlarına ve sosyal etkinliklere büyük önem veriyoruz. Bu anlamda gençlerimizi modern spor tesislerimizde ve gençlik merkezlerimizde ağırlamaktan hepimiz heyecan duyuyoruz. geleceğimizin ve ülkemizin yüzyılının inşasını taçlandırarak onların gelişimine vesile olmaktır.”

Trabzon’da su sporlarına son yıllarda artan ilgi ve sporcuların performansının artmasından gurur duyduklarını vurgulayan Arıcıoğlu, şöyle devam etti:

“Sporda lider olan Trabzon’umuzu ve onları yüzmede başkan yapacak şampiyon gençlerimizi tebrik ediyorum. Dereceye giren sporcularımız başta olmak üzere tüm sporcularımızı tebrik ediyor, öğretmenlerimize, okullarımıza, velilerimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum.” çabaları için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu