Haber

Savur’da terör örgütü PKK tarafından katledilen 21 kişi anıldı

Savur ilçesinde terör örgütü PKK tarafından katledilen 21 kişi törenle anıldı.

İlçeye bağlı Ormancık ve Akyürek köylerinde teröristlerce düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden 11’i çocuk 21 kişi için anma programı düzenlendi.

Programa Savur Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Hüseyin Aydın, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Kaymakam Kaya, 1994 yılında terör örgütü PKK tarafından 21 vatandaşın vahşice katledildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Her yıl onları anmak için bir program düzenliyoruz. Ne yazık ki 2 yaşında bir çocuktan bir kadına ve bir yaşlıya kadar bütün aile vahşice katledildi. Bu topraklar terörden, fitneden, fitneden çok çekti. .Buradaki insanımız çok acılar çekmiştir.Biz bu ülkede birlik,beraberlik,barış içinde kardeşiz.Biz yaşamak istiyoruz.Bin yıldır bunu başarmış bir milletiz,gelecekte de başarabiliriz. Hiçbir terör örgütü birlik ve beraberliğimizi bozamaz.Tarih boyunca birçok terör örgütü bu topraklarda faaliyet göstermiş, birlik ve beraberliğimizi amaçlayan birçok örgüt faaliyetlerini sürdürmüştür ama hiçbiri başarılı olamamıştır,olmayacaktır.”

Programda İlçe Müftüsü Muhammed Bakır Acat şehitler için dua etti.

haberagin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu