Haber

Satıcının şirketin tahsilat gününde öldürülmesine ilişkin sanıkların yargılandığı dava Kocaeli’nde.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde, Murat Özdemir’in 2004 yılında satış elemanı olarak çalıştığı şirketin tahsilat gününde öldürülmesine ilişkin iki sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar Mustafa Ş. ve Hakan F., merhum Özdemir’in yakınları ve tarafların avukatları tarafından tutuklandı.

Mahkeme heyetinin görüştüğü Mustafa Ş., 6 ay boyunca maktulle birebir çalışmak dışında maktulle herhangi bir ilişkisi ve alışverişi olmadığını savunarak suçlamaları kabul etmedi.

Mustafa Ş, tahliyesini ve beraatini istedi.

Diğer tutuklu sanık Hakan F. de kimseyi öldürmediğini iddia ederek, hatasız olarak cezaevinde olduğunu ifade etti.

Söz verilen mağdur Özdemir’in yakınları, sanıklardan şikayetçi olduklarını belirtti.

Mahkeme heyeti, Hakan F’nin tutukluluk halinin devamına ve Mustafa Ş’nin evinden ayrılmaması için adli kontrol tedbiri ile tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Süreç ve iddianame

faili meçhul cinayet dosyalarını yeniden inceleyen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 10 Haziran 2004’te bıçaklanarak öldürülen Murat Özdemir’in cinayet zanlılarını bulunduğu tavuk şirketinin teslimat aracında yakalamak için çalışma yaptı. satış asistanı olarak çalıştı.

Olay anında jandarma sorumluluk alanında bulunan olay yeri ve delilleri inceleyen ekipler, şirketin eski ve mevcut çalışanları hakkında gasp edilen çek, senet ve para, cinayetin şirketin haftalık tahsilat gününde işlendiği gerçeği.

Cinayetten 6-7 ay önce söz konusu şirkette muhasebeci olarak çalıştığı belirlenen Mustafa Ş. Bu şahısla ilişkisi tespit edilen Hakan F., 2021 yılının Ekim ayında gözaltına alınarak, işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanıkların “canavarca bir hisle veya eziyet ederek kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “yağma” suçundan ise 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu