Ekonomi

Spazio Smart Warehouse Solutions, Doğu Afrika pazarında büyümek için distribütörlük anlaşması imzaladı

Spazio Akıllı Depo Analizi, Doğu Afrika pazarında büyümek için Kaş Depolama ve İnşaat Çözümleri ile distribütörlük anlaşması imzaladığını duyurdu. Şirket, 2024 yılı sonuna kadar Afrika pazarının yüzde 60’ına ulaşmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Spazio Akıllı Depo Çözümleri Genel Müdürü Mehmet Yılmaz, “Afrika pazarının büyüklüğünün ve öneminin farkındayız. Yaptığımız anlaşmayla pazar payımızı artırarak bölgede söz sahibi olmayı hedefliyoruz” dedi. Doğu Afrika’da yatırımlarımızı ve pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Tanzanya’da kurulan Kaş Depolama ve İnşaat Çözümleri ile adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Afrika’nın diğer bölgelerinde de yatırımlarını artıracaklarını belirten Yılmaz, “Spazio Akıllı Depo Analizi olarak imzaladığımız anlaşma önümüzdeki yıla hazırlık niteliğinde. Bölgedeki pazarın yüzde 60’ına hakim olmayı hedefliyoruz. Doğu Afrika’daki çalışmalarımızı hızlandırırken, 2024 yılı sonunda pazar hacmimizin 500 tonun üzerine çıkmasını bekliyoruz. Yıl sonunda 150, 2024’ün ikinci çeyreğinde ise 150” dedi.

Kaş Depolama ve İnşaat Çözümleri Kurucusu İsmail Kasongo Lubaba, “Bu anlaşmanın sadece iki firmaya değil, Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacağına inanıyorum. Sürece olan inancı ve çabası için Mehmet Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Benzer işbirlikleri” Benim gibi hayallerinin peşinde koşan genç girişimcilere ilham kaynağı olacağını düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu