Sağlık

Minikler sağlıkla geleceğe hazır!

Ege Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri sosyal sorumluluk projeleriyle topluma örnek olmaya devam ediyor. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, “Geleceğe Güçlü Adımlar” adlı projesiyle bireylere sporun ve sağlıklı beslenmenin faydalarını küçük yaşta aşılamayı ve gelecek için alışkanlıklar kazanmayı amaçlıyor. gelecek.

EÜ İrtibat Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier’in hazırladığı proje; 3-5 yaş arası çocuklarda sağlıklı beslenme ve sporun özgüvene, bağlantı kurma becerisine, sosyalleşmeye, fiziksel ve zihinsel gelişime katkılarına değinerek toplumu bilinçlendirmeyi ve çocukların yaşam tarzlarını bu yönde şekillendirmeyi amaçlıyor.

Sağlıklı yaşam alışkanlığının küçük yaşta kazandırılmasının bir kural olduğunu vurgulayan gençler, bu amaç doğrultusunda bilgilendirici animasyonlar, oyunlar eşliğinde eğitim hareketleri, resim çizme, soru sorma gibi etkinliklerle sağlıklı beslenme ve spor konusundaki olumsuz yargılarını kırıyorlar. -cevap etkinlikleri, grup oyunları ve ödüllü yarışmalar. Alışkanlıkların kazandırılmasını amaçlar.

Bornova Güçlü Adımlar Anaokulu’nda gerçekleştirilecek etkinlik öncesinde proje kümesi üyelerine TCF Ritmik Cimnastik eğitmeni Ece Aydın ve Diyetisyen Nilsu Yörükeren tarafından çocuklara uygulanacak antrenman eğitimi ve çocukların alması gereken beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi verildi. Bu bilgiler doğrultusunda anaokulunda yapılacak etkinlikler proje ekibi tarafından uygulanacaktır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu