Haber

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın 12 farklı koltukta oturduğu ortaya çıktı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Dostlar ve Türk Eczacıları Derneği’ne çadır sattığı gerekçesiyle eleştirilerin odağında yer alan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın 11’inci yönetim kurulu başkanı olduğu ortaya çıktı. Kızılay’a bağlı şirketler.

Kınık’ın 12 farklı koltukta oturduğu ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre Kınık’ın İstanbul Ticaret Odası’nda kayıtlı 14 şirketi daha bulunuyor. Firmaların birçoğu Kızılay bünyesinde yer alan firmalardır. Kınık’ın yönetim kurulu başkanı olduğu Kızılay’a bağlı şirketler şöyle:

· Kızılay Yatırım Holding A.Ş.

· Kızılay İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.

· Kızılay Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.

· Kızılay Sağlık Anonim Şirketi

· Kızılay Kültür ve Sanat Ticaret A.Ş.

· Kızılay Çadır ve Dokuma A.Ş.

· Kızılay Sistem İnşaat Anonim Şirketi

· Kızılay Bakım Anonim Şirketi

· Kızılay Lojistik Anonim Şirketi

· Kızılay Ar-Ge ve Bilişim Teknolojileri Ticaret Anonim Şirketi

· Kızılay Biyomedikal İşleri Ticaret Anonim Şirketi

Kerem Kınık ve eşi Hatice Kınık, Toprakanadan Tabiat İşleri şirketinin kurucuları arasında yer alıyor.

Kınık’ın UG Medical Services Sağlık Hizmetleri A.Ş.’de de iştiraki bulunmaktadır. Şirketin iş konusu her türlü sağlık hizmeti vermek üzere özel hastaneler, poliklinikler, laboratuvarlar, sağlık ocak ve tesisleri, sağlık kabinleri, doğumhaneler, diş ve protez tedavi merkezleri kurmak ve işletmektir. Hastane bünyesinde insan sağlığına hizmet edecek teşhis ve tedavi merkezleri, fizyoterapi ve rehabilitasyon üniteleri açmak, check-up merkezleri kurmak ve işletmek. Her türlü tıbbi yardım, muayene, sağlık ve tıbbi hizmetlerin sağlanması olarak belirtilmektedir.

Kınık’ın ortaklığı sona eren şirketler arasında 4T Sağlık ve Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş. ile Toprakanadan Doğal Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. yer alıyor. Kerem Kınık ve eşi Hatice Kınık, Toprakanadan Doğal Ürünler firmasının kurucuları arasında yer alıyor. 2007 yılından 2016 yılına kadar faaliyet gösteren şirketin doğal tarım ürünleri, kuruyemiş ve bitkisel ürünler satışı yaptığı öğrenildi.

‘Goygoyların sözüyle hareket etmiyorum’

Kızılay’ın deposundaki çadırları depremin üçüncü gününde Ahbap Derneği’ne 46 milyon liraya sattığının ortaya çıkmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli, Kızılay Başkanı Kınık’ı yalnız bırakmadı. İkili, 27 Şubat’ta Adıyaman’da Kınık ile fotoğraf çektirdi. Bu desteğin hemen ardından Instagram hesabından bir fotoğraf paylaşarak “Yarışmayan bin kişiyi yenemezsiniz” yazan Kınık, istifa çağrısı yapanlara, “Goygoycuların sözüyle hareket etmeyeceğim. “

Oğlu Kızılay’da, kızı Yeşilay’da.

Kızılay’ın tartışmalı lideri Kerem Kınık’ın iki çocuğunun kamu görevleri de konuşuldu. Kınık’ın 30 yaşındaki oğlu Muhammed Furkan Kınık, Genç Kızılay’ın genel başkan yardımcısı. TRT Dijital Platform Kanal Koordinatörü unvanına da sahiptir. Furkan Kınık’ın sosyal medya paylaşımlarında Devlet Şeref Madalyası aldığı da belirtiliyor. Söz konusu madalyanın 15 Temmuz için verildiği belirtiliyor. Kınık’ın kızı Fatma Zehra Kınık’ın Haziran 2022’den bu yana Yeşilay’da uzman yardımcısı olarak çalıştığı ortaya çıktı. Furkan Kınık endüstri mühendisliği, Fatima Zehra Kınık ise psikoloji mezunu.

gaziosmanpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu