Haber

Kılıçdaroğlu: ‘Bu gece bu katliama sessiz kalan herkesin eline masum kanı bulaşacaktır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gazze’de masumlar katlediliyor, bu da yetmezmiş gibi İsrail Başbakanı da hastaneleri hedef alıyor. Bu gece bu katliama sessiz kalan herkesin eline masum kanı bulaşacaktır.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dış dünyayla bağlantısı kesilen Gazze, yoğun bombardıman altında… Gazze’de bu yetmezmiş gibi masumlar katlediliyor. İsrail Başbakanı hâlâ hastaneleri hedef alıyor. Bu gece masum insanlar, bu katliama sessiz kalan herkesin eline düşecek.” “Dünya ya bu katliama ‘dur’ diyecek ya da ortak olacak, ortası yok! Dualarım mazlum Filistin halkı için…” dedi.

Ne oldu?

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari bugün akşam yaptığı açıklamada, “Kara kuvvetleri bu akşam operasyonlarını genişletiyor. Gazze halkını güneye gitmeye çağırıyoruz.” Hagari ayrıca kuzey sınırındaki İsrail ordusunun “yüksek alarma” geçtiğini kaydetti. Filistinli telekomünikasyon şirketi “Jawwal”, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gazze’deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin kesildiğini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

haber-karakocan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu