Haber

Galata Köprüsü’nde Derz Değiştirme ve Asfalt Yenileme Çalışmaları Başladı

Galata Köprüsü’nde 40 günlük bakım çalışması başladı

İSTANBUL – İBB’nin Galata Köprüsü’nde yapacağı ortak yenileme ve asfalt yenileme çalışmaları, trafiğin kesilip yolun kapanmasıyla Karaköy-Eminönü istikametinde saat 01.00’de başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Galata Köprüsü’nde yapacağı ortak değiştirme ve asfalt yenileme çalışmalarının ilk etabı saat 01.00 prestijiyle başladı. Polis ekipleri ve belediye çalışanları beton bariyerler ve dubalarla yolu kapattıktan sonra Karaköy-Eminönü istikametinde 20 gün süreyle çalışma başlattı. Çalışmaların ilk etabının 20 gün, diğer etabının ise Eminönü-Karaköy istikametinde 20 gün süreceği öğrenildi. Toplam 40 gün sürecek çalışmalarda trafiğin alternatif güzergahlardan sağlanacağı öğrenildi.

1994 yılında 490 metre uzunluğunda ve 42 metre genişliğinde inşa edilen ve üzerinde tramvay bordür bulunan Galata Köprüsü’nde fuga ve asfalt yenileme çalışmaları yapılacak. Köprünün açılır kapanır çelik tabliyelerine gereksiz ağırlık alınacak, köprünün çelik tabliyesine uygun, güneşte erimeyen asfalt kullanılacak. Yapılacak bakım ve onarım çalışmaları ile köprünün ömrünün uzaması ve depreme karşı direncinin artması bekleniyor.

Alternatif Rotalar

Eminönü’nden Karaköy istikametine giden araçlar Eminönü’nden Ragıp Gümüşpala Caddesi’ne yönlendirilecek. Unkapanı Kavşağı’nı takiben Atatürk Köprüsü ve Tersane Caddesi üzerinden Karaköy’e ulaşım sağlanacak.

karacobanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu