Haber

Deprem bölgesine yardım getirecek yük gemisi Bodrum Limanı’nda

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından bölgeye yardım malzemesi taşıyacak olan yük gemisi Bodrum Limanı’na yanaştı.

Bodrum ve Yunanistan’dan toplanan yardım malzemeleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Pendik Anadolu Limanı’ndan kalkan ve Bodrum Yolcu Limanı’na yanaşan “Transfighter” gemisine yüklendi.

Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle 5 tır ve 184 palet yardım malzemesi, iş makinaları ve forklift ekipleri tarafından gemiye taşındı. Gemide ağır iş makine ve araçlarının yanı sıra konteyner, yaşam malzemesi, gıda, ilaç ve su gibi yardımların da bulunduğu görüldü.

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Akbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda yardım malzemelerinin yüklendiği geminin gün içerisinde limandan ayrılacağını söyledi.

Geminin Bodrum Limanı’ndan sonra Antalya ve Mersin limanlarında mola verdikten sonra deprem bölgesine yardım götüreceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu