Haber

‘Cübbeli Ahmet’, Erdoğan’la ‘İmam Hatip’ tartışmasını anlattı: ‘Çok kızgın’ dediler, ‘Ben de kızgınım’ dedim

Kamuoyunda ‘Cüppeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, hükümete yakınlığıyla tanınan gazeteci Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk oldu.

Ünlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Eylül 2021’de yeniden konuk olduğu Tarafsız Bölge programında imam hatip okullarıyla ilgili yaptığı açıklamaların ardından kendisini aradığını söyledi.

2021 yılındaki programda velilere çocuklarını İmam Hatip okullarına göndermemeleri çağrısında bulunan Ünlü, “Çocuklarınızı İmam Hatip veya ilahiyat okullarına göndermek yerine normal ortaokul ve liselere gönderin. Normal okullara gönderin. , daha az hasarla çıkacaklar. Bunu gördüm ve denedim.”

’15 DAKİKA KONUŞTUK’

Ünlü, Erdoğan’la yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı:

“İmam Hatip meselesiyle ilgili beni aradı. ‘Çok kızgın’ dediler. Ben de ‘tamam ben de kızgınım’ dedim. Çok net konuşamıyorum ama 15 dakika konuştuk. Böyle konuş, 1 milyon 300 bin İmam Hatip öğrencisi var, seni sevmezler. Seni sevmesinler dedim. Ben hiç kimseyim.” Başkaları tarafından beğenilmek veya beğenilmek için konuşmuyorum. Belki çok ileri gitmiş olabilirim ama 2009 yılında FETÖ olayında dini yok edeceklerini söyleyince ‘Nisa çıkarıyorsun Ahmet Efendi’ dediler. Sonra haklı çıktığım için burada da önlem alınması gerektiğini söylemek istedim. ‘Ahmet Hakan gibi bir imam hatip öğrencisinin programında bu nasıl olur? Sen böyle mi konuşuyorsun?’ “Herkesin programında kesin olarak bildiğim şeyler hakkında konuşacağımı söyledim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu