Haber

Amasya’da tıkanan su borusundan 6 metrelik kök çıktı

Amasya’da 250 hanelik köye içme suyu sağlayan 550 metrelik hattın bir bölümündeki tıkanıklığın araştırılması ve onarılması için iş makinesiyle kazı çalışması yapıldı.

Daha sonra beton boruyu kazmayla kıran köylüler, üzerini örten ağaç köküne rastladı.

Ucundan çekildikçe büyüyen söğüt ağacı kökünün uzunluğunun yaklaşık 6 metreyi bulduğu görüldü. köylüler “Boa yılanı geliyor”Şaşkınlığından bahsetti.

“Yılan gibi”

Muhtar Durmuş Yamur, köydeki vatandaşlardan suyun akmadığı yönündeki şikayetler üzerine inceleme yaptıklarını belirtti. Kazıdığımızda yaklaşık 6 metre uzunluğunda bir ağaç kökü çıktı. Uzandı. Herkes yorum yaptı. Onu bir yılana, bir pitonla karşılaştırdılar.”dedim.

“Doğantepe köyümüzün su sorununu şimdilik çözdük.”Görüntüleri kendisinin yazıp sosyal medyada paylaştığını anlatan Yamur, yılana benzetilen ağaç köküne yorum yağdığını söyledi.

“4 yıl önce çıkardık”

İçme suyu sorunuyla ilgili temel analiz için başvurduklarını anlatan Yamur, şunları kaydetti: “Benzer şekilde 4 yıl önce su hattından ağaç köklerini sökmüştük. Ormanlık bir alan olduğu için aynısının tekrarlanmasını bekliyoruz. Bir an önce bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz.”dedi.

haberselcuklu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu