Haber

Alanya Belediyesi Muharrem Ayında Aşure İkram Etkinliği Düzenledi

Alanya Belediyesi her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayı münasebetiyle düzenlediği aşure ikram etkinliğini bu yıl da gerçekleştirdi. Alanya Belediyesi Kapalı Salı Pazarı’nda 5 bin kişiye aşure ikramı yapıldı.

Alanya Belediyesi geleneksel olarak düzenlediği aşure ikramına bu yıl da Muharrem ayı münasebetiyle devam etti. Alanya Belediyesi Kapalı Salı Pazarı’nda kılınan namazın ardından saat 09.30’da başlayan etkinlikte 5 bin kişiye ikram yapıldı. Aşure kazanları, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı münasebetiyle 100. yıl logosu ile süslendi. İkram programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, muhtarlar, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, etkinliğe katılan vatandaşlara teşekkür ederek, “Hayatın en güzel duygularından biri olan paylaşmanın heyecanını ve sevincini Muharrem münasebetiyle hazırlanan aşure ile tattık. Alanya olarak Belediye olarak 5 bin vatandaşa aşure ikram ettik. Geleneğimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Herkese teşekkür ediyorum. Tüm Alanyalı hemşerilerimizin ve İslam aleminin Muharrem ayını kutluyorum.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu